3 DSH Red One

Strona 3 DSH Red One im. Cichociemnych

Ogłoszenie

Zbiórki naszej drużyny odbywają się w każdą środę o 17.30 na ul. Park Bankowy 1 w Sulęcińskim hufcu

#1 2010-09-12 18:24:59

Misiek Sulęcin

Administrator

1867609
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 19
Punktów :   
Ksywa: Misiek
Stopień: Ćwik
Funkcja: Przyboczny

SAMARYTANKA-ĆWIK

Poszukuję wzorów do naśladowania zgodnych z harcerskimi wartościami zawartymi w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Szukam sytuacji, w których mogę pomóc. Pracuję nad swoim charakterem. Wywiązuję się ze swoich obowiązków. Poszukuję swoich zainteresowań i pasji. Rozwijam je zdobywając wiedzę i umiejętności w wybranych dziedzinach. Współtworzę życie drużyny.



WARUNKI OTWARCIA PRÓBY:
- posiada stopień pionierki / odkrywcy.
- udział w przynajmniej jednym obozie harcerskim

WYMAGANIA STOPNIA

Praca nad sobą

1.Znam swoje dobre strony. Rozwijam je i potrafię je wykorzystać na rzecz innych.
2.Poszukuję autorytetów. Czerpię z nich motywację do pracy nad sobą.
3.Czynnie uczestniczę w formach rozwoju duchowego, np. kuźnica, dyskusja, rekolekcje, pielgrzymka.
4.Racjonalnie organizuję własny czas. Planuje przebieg dnia, tygodnia.
5.Znam zasady dobrego wychowania, potrafię ubrać się odpowiednio do sytuacji.
6.Potrafię korzystać z osiągnięć postępu technicznego, przestrzegam przy tym zasad kultury (np. znam zasady netykiety, wiem, jak korzystać z telefonu komórkowego w miejscach publicznych, kontroluję czas spędzany przy komputerze).
7.Udoskonaliłam/em swoją technikę uczenia się lub poprawiłam/em oceny
z wybranych przedmiotów szkolnych.
8.Systematycznie oszczędzam pieniądze na określony cel.
9.Uczę się języka obcego i potrafię wykorzystać jego znajomość
(np. przetłumaczyłam/em artykuł, nawiązałam/em korespondencję ze skautem lub skautką).
10.Zrobiłam/em przegląd swego tygodniowego jadłospisu pod kątem wartości odżywczych, wyciągnęłam/wyciągnąłem wnioski i wprowadziłam/em poprawki na przyszłość. Znam skutki niedożywienia i przejadania się.
11.Potrafię udzielić pierwszej pomocy, w razie potrzeby potrafię zastosować resuscytację (ogól czynności prowadzących do przywrócenia podstawowych czynności życiowych).
12.Włączyłem się do prowadzenia gospodarstwa domowego. W trakcie próby przejąłem na siebie dodatkowe obowiązki.
13.Załatwiłam/em sprawy organizacyjne biwaku, wycieczki, obozu (np. zakup biletu zbiorowego, ubezpieczenie, przygotowanie wykazu potrzebnego sprzętu, prowadzenie rachunków).

Doskonalenie harcerskie

1.Wyspecjalizowałam/em się w wybranej dziedzinie harcerskiej (techniki harcerskie lub inna dziedzina pomocna w pracy drużyny). Kierowałam/em projektem dotyczącym tej dziedziny.
2.Przeczytałam/em przynajmniej jedną książkę, która pogłębiła moją wiedzę
o dziejach ruchu harcerskiego lub skautowego. Zaprezentuję innym (w zastępie, drużynie lub w klasie) wybrane zagadnienie lub znaczącą postać z dziejów harcerstwa.
3.Zorganizowałam/em według własnego pomysłu akcję zarobkową w drużynie lub nawiązałam/am pożyteczne dla drużyny kontakty (z osobą, instytucją).
4.Znam cele działania Związku Harcerstwa Polskiego.
5.W czasie próby zdobyłam/em co najmniej trzy sprawności (minimum dwugwiazdkowe)

Poszukiwanie pól służby

1.Jestem wrażliwa/wy na potrzeby drugiego człowieka – świadomie i odpowiedzialnie podejmuje stałą służbę.
2.Sporządziłam/em „mapę potrzeb” występujących w najbliższej okolicy i uczestniczyłam/em w projekcie (zadaniu) odpowiadającym na którąś ze wskazanych potrzeb.
3.Orientuję się w bieżących wydarzeniach politycznych, gospodarczych i kulturalnych kraju.
4.Znam najważniejsze prawa i obowiązki obywateli RP.
5.Przeprowadziłam/em zwiad tematyczny (np. poznając przyrodę, kulturę, historię, współczesne życie społeczne i gospodarcze, poznając ciekawe osoby, mało znane miejsca, zapomniane pamiątki historyczne). Sporządziłam/em dokumentację zwiadu (zawierającą np. opisy, wywiady, pamiątki, fotografie, spis lektur na wybrany temat). W interesujący sposób przedstawiłam/em ją w drużynie.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Cwik.svg/50px-Cwik.svg.png

Offline

 
...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews przewozy psy bojowe rip sq