3 DSH Red One

Strona 3 DSH Red One im. Cichociemnych

Ogłoszenie

Zbiórki naszej drużyny odbywają się w każdą środę o 17.30 na ul. Park Bankowy 1 w Sulęcińskim hufcu

#1 2010-09-12 18:31:49

Misiek Sulęcin

Administrator

1867609
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 19
Punktów :   
Ksywa: Misiek
Stopień: Ćwik
Funkcja: Przyboczny

Harcerz Rzeczypospolitej-harcerka Rzeczypospolitej

Mam własny system wartości wynikający z Prawa Harcerskiego. Kieruję się nim we wszystkich aspektach swojego życia. Potrafię godzić pełnione przeze mnie role, np. w rodzinie, w szkole, w pracy, w działalności społecznej. Osiągam mistrzostwo w wybranych dziedzinach aktywności. Jestem świadomą/ym obywatelką/em RP. Swoją postawą i postępowaniem prezentuję harcerski styl życia.

Do próby może przystąpić harcerka/harcerz, która/y:

* zdobyła/ł stopień harcerki orlej/harcerza orlego,
* wspólnie z opiekunem przygotowała/ał indywidualny program swojej próby.

Zalecany czas trwania próby: 12–24 miesiące

Wymagania na stopień wyznaczają polana wędrowniczej watry:

* Praca nad sobą
* Służba
* Poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie

Indywidualne zadania próby harcerki Rzeczypospolitej-harcerza Rzeczypospolitej harcerka/harcerz buduje zgodnie z trzema wymienionymi kierunkami pracy wędrowniczej. W pracy nad sobą umacnia swoje zalety i niweluje wady oraz słabości. Dba o zdrowie i kondycję fizyczną. Rozwija swoją osobowość przez udział w różnych formach życia duchowego i kulturalnego. Pełni stałą służbę, która przynosi wymierne efekty. Poszukując swojego miejsca w społeczeństwie, konsekwentnie realizuje swój pomysł na życie: w nauce i w pracy, w rodzinie, rozwijając pasje i zainteresowania. Zna swoje prawa i obowiązki, wynikające z pełnionych ról społecznych, stara się wywiązywać z nich jak najlepiej. Wie, na czym opiera się system państwa prawa, zna w nim swoje miejsce. Szuka drogi osiągnięcia samodzielności ekonomicznej.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/be/Harczerz_RP.svg/50px-Harczerz_RP.svg.png

Offline

 
...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blogoarty.pl Sports Manager materace rehabilitacyjne materace janpol